CleanSpot - інтернет-магазин санітарно-гігієнічних принад
+380 (96) 073-23-17
Серветки паперові, їх вид, застосування та історія виникнення

Серветки паперові, їх вид, застосування та історія виникнення

Поява паперових серветок, які вони бувають.

Звичні паперові серветки в тій формі, в якій ми звикли їх бачити, з'явилися не так давно - трохи більше 100 років тому. Однак навіть жителі Стародавньої Греції також потребували в предметах гігієнічного призначення: до виникнення целюлозних серветок залишалося понад 3500 тисячі років, тому грекам нічого не залишалося, крім як використовувати листи фігового дерева. У Стародавньому Римі роль серветки виконував рукав або край скатертини, пізніше з'явилися полотняні серветки, прообраз сучасних. Саме слово «серветка» походить від латинського «salve» - «будь здоров». Наприклад, фраза «Салфет Вашої милості!» 

Серветки паперові сервіровочні

Перші повноцінні паперові серветки з'явилися в 1887 році, коли англійський підприємець Джон Дікінсон явив світові своє творіння: він сконструював верстат, що виробляє серветки з целюлози. Подія стала справжньою революцією в світі застільного етикету. Більш того, 9 липня значиться в календарі Всесвітнім днем Паперових серветок.

У виробництві паперової продукції використовується целюлоза - деревні волокна. Череда складних технологічних процесів дозволяє отримати тонкий матеріал, який відмінно поглинає вологу - так з'являються на світ якісні паперові серветки. Вони можуть бути, як білими, так і кольоровими - зображення наноситься за допомогою спеціальних харчових барвників.

Паперові серветки бувають різних видів - все залежить від їх призначення. Можна говорити про гігієнічні, косметичні, столові, сервірувальні серветки. Причому без останніх неможливо уявити повноцінну роботу закладів сегменту HoReCa. Кафе і ресторани використовують одноколірні, багатобарвні, двошарові і тришарові паперові вироби. Серветки, що випускаються до свят - це продукція оригінального оформлення, один лише погляд на яку підніме настрій і нагадає про наближення свята. На підставі того, наскільки щільними, якісними і яскравими є серветки, можна розділити весь асортимент на кілька типів:

  • Продукція економ-класу. Закуповується недорогими кафе, їдальнями, закладами швидкого харчування. Паперові серветки тонкі, зазвичай білі, розміри стандартні - 24 на 24 або 25 на 25.
  • Стандарт. Використовуються в домашніх умовах. Являють собою одношарові паперові серветки, міцніші, ніж аналоги економ-сегменту. Представлені різнокольоровими варіантами і продукцією білого кольору.
  • Люкс-клас. Найщільніші серед усіх зазначених вище серветок. Розміри більші за звичайні - 33 на 33 см або 41 на 41 см. Виробляються з якісної сировини, повнокольоровий малюнок відрізняється яскравістю і чіткістю. Використовуються для сервірування святкового столу, в роботі дорогих кафе і ресторанів. Застосовуються для створення робіт в техніці декупаж - важливість грає верхній шар з малюнком.

Серветки паперові кольорові

Головна вимога до всіх типів серветок - вони не повинні розвалюватися при намоканні на дрібні частини, не фарбувати руки, відмінно вбирати вологу. До речі, сама величезна серветка, занесена в Книгу рекордів Гіннеса, була вироблена для рекламної кампанії всесвітньо відомої мережі закладів громадського харчування - її параметри склали близько 3,5 метрів в розвороті.

Серветки здатні виконувати і рекламну функцію, адже вони є непоганою основою для нанесення фірмового логотипу або знака. Секрет простий - вироби з целюлози не просто радують око на столі, але і просто необхідні при проведенні застілля або прийомі гостей. Брендовані паперові серветки - відмінний рекламний інструмент, який використовується в гігієнічних цілях.

Серветки барні

Без паперових серветок складно уявити сучасний побут. При цьому варто особливо виділити головні переваги цих нехитрих, але таких необхідних виробів:

  • Серветки паперові володіють неймовірною м'якістю і легкістю. Їх приємно взяти в руки. Вони прекрасно справляються зі своїми завданнями (вбирання вологи і очищення поверхні).
  • Зазвичай паперові серветки виготовлені з екологічно чистих матеріалів. Користуватися цими виробами можна без всякого страху. Вони не завдають шкоди здоров'ю людини і не надають будь-якого впливу на навколишнє середовище при утилізації.
  • Серветки зручно носити з собою. Це виріб маловаговий і компактний. Серветка завжди може стати в нагоді, при цьому вона може залишатися непомітною в загальній масі важливих речей в сумці або кишені.
  • За допомогою паперових серветок можна створити особливу атмосферу будь-якого застілля. Адже крім гігієнічних завдань, серветки виконують функцію декоративного матеріалу. За допомогою серветок можна підкреслити романтичну спрямованість вечері або дитячий формат вечірки.

Можна сказати, що серветка - це маленька незамінна річ, яка може знадобитися в різних життєвих ситуаціях.

Контакти
CleanSpot - професійний вибір санітарно-гігієнічного приладдя
+380 (96) 073-23-17 Василь+380 (98) 190-98-00 Михайло
02230, Україна, Київ, Окружна дорога, с. Софіївська Борщагівка, вул. Горького, 1а на мапі
Пн-Пт 9:00 - 18:00 без перерв;
Сб, Нд вихідні
Включений режим редагування. Вийти з режиму редагування