Як вибрати збиральні візки для професійного прибирання приміщень?
Внутрішні зони медичних установ, бізнес-центрів, торгових центрів, які вимагають наведення чистоти, ділять на дві групи. Перша - центральний вхід, вестибюль, гардеробні приміщення. Друга - території загального користування: холи, коридори, сходи, адміністративні та службові приміщення.
Санітарно-епідеміологічні правила вимагають наявності спеціального прибирального інвентарю і матеріалів для прибирання. Ефективність, надійність, «дружелюбність» - таким принципам відповідають збиральні візки для прибирання. Давайте розглянемо види і області застосування деяких моделей.
Що беремо на об'єкт?
Віником, шваброю, оцинкованим відром вже не обійтися. Професійний інструмент так само важливий, як і навчений персонал. Довели незамінність збиральних візків для готелів. Кожна покоївка отримує колісний засіб в розпорядження для транспортування використаної і чистої білизни, інвентарю для прибирання номерів, викладки. Стандартна екіпірування техніки включає: два відра, швабру, мішок для брудної білизни, сміття, засоби і серветки для миття, щітки.
Загальні характеристики візків
- Простота експлуатації. Надійність, міцність, довговічність механізмів, відер, лотків, коліс. Несприйнятливість пластикових, металевих деталей до дезінфікуючих, чистячих засобів.
- Ергономічність - ефективний віджим, маневреність, невелика вага. Моделі укомплектовують кліпсами для кріплення блоків, продумують зручність розміщення відер, відсіків.
- Модульність - базова модель передбачає комплектацію додатковими лотками, відерцями, мішками. Економність у витрачанні миючих розчинів.
- Чисті руки персоналу і елегантний дизайн. Бутлі з хімічними засобами, що не визирають за кордону лотків, внутрішній вміст колісної техніки захищено від поглядів текстильними ширмами, панелями. Мішок для сміття закриває кришка. Розміри візка дозволяють входити в кабіну загального ліфта.
Виробники і типи збиральних візків
Визнаними флагманами вважають бренди Merida, Vileda, Bol Equipment, Uctem, TTS, Vermop, Euromop. Всі марки ретельно підбирають матеріал: ударостійкий пластик, хромовані деталі. Для медичних установ застосовують високотехнологічне полімерне покриття Rilsan. Воно захищає елементи, схильні до корозії, подряпин.
Візки випускають з віджиманням і без, одновідерні, двухвідерні, комбіновані. Ручний механічний віджим - мінімальна зручність для оператора клінінгової служби. Роликові механізми відмінно віджимають плоскі мопи, вертикальні - насадки типу «Кентуккі» або плоскі, використовуючи спеціальну вставку. З'явилася нова технологія - тунельне віджимання. Виробники візків преміум класу допускають дезінфекцію і чистку збиральних візків при температурі 70⁰С, використовуючи будь-які миючі засоби.
Конструктивні особливості візків
Візки для прибирання базують на міцній легкій рамі з оцинкованої сталі, алюмінію. Колеса з підшипниками виготовляють з поліуретану. Діаметр у одновідерних моделей 75-80 мм, у комбінованих двухвідерних - 100 мм. Цього достатньо, щоб збиральна техніка, навантажена інвентарем, водою, була маневрена, безшумна, легко долала невеликі перешкоди типу сходів, порогів. Ролики не залишають слідів, подряпин на підлогах з будь-яких матеріалів.
На каркас встановлюють відро або два. На внутрішній поверхні - мірна шкала для підготовки миючого розчину. Завдяки ребрам жорсткості відра не "злипаються» при зберіганні одне в іншому. На міцній перекладині всередині відра закріплюють блок віджиму.
Платформа може бути цілісною, щоб уникнути попадання бризок на вимиту підлогу. Виробники передбачають місце для додаткового приладдя - пилососа, флаконів з хімією. Рукоять виготовляють у вигляді одинарної бічної ручки або U-подібної форми. Остання легко перекидається спереду назад: не розгортаючи корпусу, колісний пристрій змінює напрямок.
Еволюція збиральних візків
Найпростіший варіант - відро з віджимною решіткою. Використовують в крихітних приміщеннях, вузьких коридорах, підсобках. Одновідерний візок ефективний при експрес-прибираннях в разі потреби. Навіть в цьому випадку прогрес пропонує модель на колесах з перегородкою. Вона розділяє брудну і чисту воду. Працюючи з відром TTS, оператор натискає на педаль роликового механізму і отримує напіввологий плоский моп, зберігаючи руки в чистоті.
Комплектація комбінованих одновідерних візків вселяє повагу. При компактних розмірах і малій вазі несуть на собі відро з перегородкою і механічним віджиманням, два контейнери для перевезення аксесуарів, мішок для сміття. Підійдуть для щоденного миття коридорів, сходів, холів, торгових залів.
З двухвідернимі візками, наприклад, Nick Star 90 італійського бренду TTS, прибирають за одне відвідування велику площу. Ця система розділяє чистий миючий розчин (синє відро) і воду для споліскування брудного мопа (червоне відро). Насадку на швабру миють в червоній ємності, віджимають, опускають у синю і змочують миючим засобом. Віджимають надлишок рідини. Надягають на тримач швабри. Після миття чергової ділянки знову опускають в червоний резервуар. Система двох відер економить миючий розчин: його не потрібно змінювати, він чистий. На підлогах не утворюється розводів. Моделі відмінно справляються зі щоденним прибиранням вхідної зони.
Комбіновані прибиральні візки забезпечують виконання комплексу робіт на об'єкті: сухе, вологе прибирання, збір сміття, миття скла, обробка поверхонь захисними засобами.