Паперові рушники увійшли в наш побут не так давно, але в останні роки стали користуватися величезною популярністю. Найчастіше паперові рушники використовуються в організаціях громадського харчування, клубах, кінотеатрах, торгових і бізнес центрах, установах культури, медичних установах і інших громадських місцях. Застосовують паперові рушники і в побутових умовах, особливо в сім'ях, де є діти. Це дуже зручний і практичний гігієнічний засіб.
Паперові рушники бувають декількох видів. Перш за все, вони діляться на листові і рулонні. Листові пакуються в картонні коробки та продаються для домашнього використання або ж продаються блоками для використання в диспенсерах. Листові рушники можуть бути складені чотирма способами:
- С-складання - традиційний і дуже поширений спосіб складання, при якому рушник легко витягається з диспенсера. Використовується в місцях з високою прохідністю.
- V-складання.
- Z-складання. Два останніх способи дозволяють діставати рушники тільки по одному, не торкаючись наступного рушника. Ці способи забезпечують контрольоване споживання рушників.
- W-складання - рідкісний спосіб складання рушників. Листи мають перфорацію і подаються по одному в розгорнутому вигляді.
Паперові рушники виробляються на спеціальному автоматичному обладнанні, яке здебільшого поставляється в Україну з Китаю. Орієнтовна вартість виробничої лінії - один мільйон гривень. Продуктивність - від 1000 штук в хвилину. Різні види ліній призначені для виробництва різних видів рушників: рулонних і листових з різними типами складання. Український виробник целюлозно-паперової продукції "Мірус компані"
Постачальники обладнання пропонують на додаток до свого товару шеф-монтажні роботи, пуско-налагоджувальні роботи і навчання персоналу. Стандартна гарантія на обладнання складає 12 місяців. Сировиною для виробництва рушників може бути макулатура або целюлозна основа. Вироби з целюлози м'якші, ніж з макулатури. Вони краще вбирають вологу і коштують дорожче, оскільки дорожча сировина. Основу можна придбати у картонних або паперових фабрик.
При виробництві рушників з целюлозної основи використовується технологія склеювання декількох шарів, що дає виробу пишність, м'якість і міцність. Також можливо нанесення художнього тиснення на верхній і нижній шари рушника. Перша стадія виробництва паперових рушників з макулатури - подрібнення, яке відбувається в дробильному агрегаті, перемішують подрібнену макулатуру з водою. Маса виливається через сито в проміжну ємність, звідки переходить в промивний бак. Після промивання настає черга млина тонкого помолу, з якої маса перекачується в напірний бак. Потім регулюється концентрація води в масі, після чого починається власне виробництво рушників на папероробній машині. Маса пресується, сушиться на обертовому сушильному барабані, з якого знімається за допомогою шаберного ножа. Потім паперова стрічка переходить на транспортер, після чого намотується в рулони, нарізається, перфорується і пакується.
Якісні рушники відрізняються міцністю і щільністю, швидко і ефективно вбирають воду, зберігаючи міцність навіть у вологому стані. Якщо рушник розвалюється в руках на мокрі шматки, це ознака неякісного продукту. Для упаковки рушників можна використовувати автоматизовані лінії. Варіантів упаковки кілька. Найчастіше паперові рушники пакуються в термозварювальну поліетиленову плівку. Середня продуктивність обладнання - близько 4 тисяч пачок за зміну. Основна територія збуту паперових рушників - гіпермаркети і оптові бази.